Meteoroloji 8 Kasım 2022 Hava Durumunu Yayınladı: 8 İle Sarı Kodlu Uyarı Verdi: Gazamız Mübarek Olsun!

8 Kasım'da Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'deki hava koşulları hakkında bilgi paylaştı. Alınan bilgilere göre, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Mardin, güneybatı Erzurum, kuzey Şanlıurfa ile Diyarbakır'ın kuzey ve batısında sabah ve öğle saatlerinde yer yer şiddetli yağış bekleniyor. Peki bugün yurt genelinde hava nasıl olacak? İşte cevap…

Murat  Atar
Murat Atar Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Meteoroloji 8 Kasım 2022 Hava Durumunu Yayınladı: 8 İle Sarı Kodlu Uyarı Verdi: Gazamız Mübarek Olsun!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son tahminlere göre: yurdumuzun kuzeyi, ortası ve doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu İç Anadolu, Karadeniz, Batı ve Güneydoğu Anadolu'nun yer yer parçalı bulutlu. Anadolu ve Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevresi yağışlı olacak. Kural olarak yağmur ve sağanak yağışlar, sabah ve akşam saatlerinde Artvin, Tunceli, Erzincan, Erzurum ve Bingöl yaylalarında dolu şeklinde, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Mardin, Erzurum'un güneybatısında Şanlıurfa'nın kuzeyinde. Diyarbakır ve Diyarbakır'ın kuzey ve batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SON DAKİKA UYARISI DİKKATLİ OLUN

Yağışlı yerlerde 2 ila 5 derece arasında düşüş beklenirken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Kuzeyden zayıf, bazen orta kuvvette bekleniyor. Elazığ, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Mardin, güneybatı Erzurum, kuzey Şanlıurfa ile Diyarbakır'ın kuzey ve batısında sabah ve öğleden sonra yer yer şiddetli yağış beklendiği için dikkatli olunması gerekiyor. Doğabilecek olumsuz son

uçlara karşı dikkatli olun. İşte bölge bölge hava durumu.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yer yer yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE HAVA DURUMU: °C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL HAVA DURUMU: °C, 18°C

Parçalı bulutlu

KIRKLARELİ HAVA DURUMU: °C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ HAVA DURUMU: °C, 18°C

Parçalı çok bulutlu ve yer yer yağmurlu  

EGE BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR HAVA DURUMU: °C, 15°C

Parçalı bulutlu

DENİZLİ HAVA DURUMU: °C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR HAVA DURUMU: °C, 21°C

Az bulutlu

MUĞLA HAVA DURUMU: °C, 22°C

Az bulutlu

AKDENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA HAVA DURUMU: °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yer yer sağanak yağışlı

ANTALYA HAVA DURUMU: °C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY HAVA DURUMU: °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

ISPARTA HAVA DURUMU: °C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Karaman ve Konya'nın güneyinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA HAVA DURUMU: °C, 14°C

Parçalı bulutlu, akşam ve gece saatlerinde doğu çevreleri yer yer yağmurlu

ESKİŞEHİR HAVA DURUMU: °C, 12°C

Parçalı bulutlu

KAYSERİ HAVA DURUMU: °C, 12°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KONYA HAVA DURUMU: °C, 14°C

Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney çevreleri yer yer yağmurlu

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yer yer yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU HAVA DURUMU: °C, 13°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KASTAMONU HAVA DURUMU: °C, 14°C

Parçalı çok bulutlu, kıyı kesimleri ile sabah il geneli aralıklı yağmurlu

SİNOP HAVA DURUMU: °C, 17°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK HAVA DURUMU: °C, 15°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmurlu, Artvin'in yükseklerinin sabah ilk saatler ve gece saatlerinde karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ARTVİN HAVA DURUMU: °C, 15°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, sabah ilk saatler ve gece saatlerinde yüksek kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu

SAMSUN HAVA DURUMU: °C, 15°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

TOKAT HAVA DURUMU: °C, 15°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

TRABZON HAVA DURUMU: °C, 18°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı yer yer çok bulutlu, batı kesimleri ile Bingöl, Muş ve Erzurum çevrelerinin yağmurlu, sabah ilk saatler ve gece saatlerinde Erzincan, Bingöl, Tunceli ve Erzurum'un yüksek kesimlerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ve öğle saatlerinde Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Erzurum'un güneybatı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ELAZIĞ HAVA DURUMU: °C, 12°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ve öğle saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM HAVA DURUMU: °C, 8°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, sabah ilk saatler ve gece saatlerinde yüksek kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ve öğle saatlerinde güneybatısı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KARS HAVA DURUMU: °C, 9°C

Parçalı bulutlu

VAN HAVA DURUMU: °C, 12°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ve öğle saatlerinde Adıyaman, Mardin, Şanlıurfa'nın kuzeyi ile Diyarbakır'ın kuzey ve batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR HAVA DURUMU: °C, 15°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ve öğle saatlerinde kuzey ve batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GAZİANTEP HAVA DURUMU: °C, 15°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT HAVA DURUMU: °C, 16°C

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde yer yer yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA HAVA DURUMU: °C, 18°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ve öğle saatlerinde kuzey çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLERDE HAVA DURUMU

Doğu Karadeniz'in doğusunun açıklarında fırtına; Güney Ege açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve yer yer yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusunun açıklarında güneydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, doğusunun açıkları 3,0 m, yer yer 4,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, açıkları 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu, Doğu Akdeniz yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinde doğusu ile gece saatlerinde geneli kuzeydoğudan 3 ila 5, yer yer 6; Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, sabah saatlerinde açıkları 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden sonra kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

08 Kas 2022 - 15:56 - Gündem

Muhabir  Murat Atar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Finans Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Finans Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Finans Haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Finans Haberler değil haberi geçen ajanstır.