- 09 Ağu 2022 - 13:20 G: 09 Ağu 2022 - 13:41

İŞKUR Gençlik Spor Bakanlığı Personel Alımı: Dev İstihdam Hamlesi Başladı! GSB Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı düğmeye bastı. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu personel alımına dair merak edilen tüm detayları açıkladı. 8 Ağustos'ta başlayan başvuruların ne zaman sona ereceği belli oldu. Peki, İŞKUR Gençlik Spor Bakanlığı personel alımı başvuru nasıl yapılır? İşte yanıtı..

Aysun Türkmen
Aysun Türkmen Tüm Haberleri
mask

İŞKUR Gençlik Spor Bakanlığı Personel Alımı: Dev İstihdam Hamlesi Başladı! GSB Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı dev istihdam hamlesine start verdi. Beklenen personel ilanı yayınlandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu merak edilen personel alımı detaylarını açıkladı. Personel alımı 2022 araştırması yapan adayların gündeminde ilk sıraya yerleşen İŞKUR Gençlik Spor Bakanlığı Personel Alımı detayları belli oldu. GSB personel genel müdürlüğü açıklaması geldi. Peki, Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte yanıtı..

HABERİMİZ DEVAM EDİYOR…

2/4
mask

Gençlik ve Spor Bakanlığı binlerce adayın büyük bir merakla beklediği duyuruyu yaptı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu alımların 8 Ağustos Pazartesi itibariyle başladığını duyurdu. Çok sayıda adaya ekmek kapısı olacak bakanlık ilanında istenen şartlar açıklandı. Taşra teşkilatlarında istihdam edilecek 1017 sürekli işçi için şartlar belli oldu.

HABERİMİZ DEVAM EDİYOR...

3/4
mask

Bakan Kasapoğlu, 767 sürekli temizlik işçisi, 144 engelli sürekli temizlik işçisi, 106 eski hükümlü sürekli temizlik işçisi alacaklarını duyurdu. Başvurular, 8-12 Ağustos tarihlerinde "esube.iskur.gov.tr" internet adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecek. İŞKUR tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Kura çekim yeri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek ve adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek. Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacak. Sözlü sınav yeri ve tarihleri "www. gsb.gov.tr" internet sitesinden ilan edilecek. Adaylarda aranan şartlar ise şöyle...

SON SAYFAYA GEÇEBİLİRSİNİZ...

4/4
mask

GSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

b) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
c) 18 yaşını tamamlamış olmak (12.08.2004 ve öncesi doğumlu olmak).

d) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

e) Özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak.

f) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

g) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

i) Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak.

j) Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

k) Başvurduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek.

l) Başvuru yaptığı kadro için aranan cinsiyet şartını taşımak.

m) Eski hükümlü sürekli işçi pozisyonları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü olmak,

n) Engelli sürekli işçi pozisyonları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 3’üncü maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendinde tanımlandığı şekilde engelli olmak.

GSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN

09 Ağu 2022 - 13:20 - Gündem

Muhabir  Aysun Türkmen

# PERSONEL ALIMLARI İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Finans Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Finans Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Finans Haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Finans Haberler değil haberi geçen ajanstır.