- 27 Tem 2022 - 16:15 G: 27 Tem 2022 - 16:22

DSİ Personel Alımı Şartları Açıklandı: Dev İstihdam Hamlesi Geldi! Devlet Su İşleri Bekçi Alımı 2022..

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü son dakika duyurusu az önce geldi. Bünyesini güçlendirmek üzere harekete geçen kurum bekçi alımı yapacağını duyurdu. Adaylar için meraklı süreç başladı. Dolgun maaş garantili iş teklifinin tüm detayları az önce açıklandı. İşte DSİ personel alımı şartları..

Aysun Türkmen
Aysun Türkmen Tüm Haberleri

DSİ Personel Alımı Şartları Açıklandı: Dev İstihdam Hamlesi Geldi! Devlet Su İşleri Bekçi Alımı 2022..

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü flaş açıklama geldi. Güvenlik ve koruma hizmetleri için 21 farklı şehirde alım yapan kurumdan duyuru geldi. Bünyesindeki açıkları kapatmak üzere harekete geçen kurumda bekçi alımı ilanı geldi. Başvuru yapacak adaylar başvuru şartlarını araştırmaya koyuldu. Devlet Su İşleri bünyesine çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu üzerinden bekçi alımı yapılacağı duyuruldu. Açıklamanın ardından başvuru şartları belli oldu. İşte DSİ personel alımı şartları..

DSİ BEKÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

DSİ bekçi alımı duyurusu az önce geldi. 25 - 29 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacak olan alımın startı verildi. Başvuru yapacak ola adayların esube.iskur.gov.tr  internet adresi üzerinden yapılan başvurularda aranan şartlar açıklandı. İşe alınacak sürekli işçilerin noter huzurundaki kura çekimi ile yapılacağı söylendi. 09.08.2022 saat 10:00'da Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılacak olan kuranın ardından işbaşı yapacak olan kişiler açıklanacak. Adaylar aranan şartlar ise..

DSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

-2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

-Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

-18 yaşını tamamlamış olmak.

-İlan tarihi olan 25/07/2022 tarihi itibariyle en fazla 40 yaşında olmak. (25/07/1982 tarihinden sonra doğmuş olmak)

-Son başvuru tarihi itibariyle en az lise ve dengi okul mezuniyet belgesine sahip olmak.

-Askerlik ile ilişiğinin olmadığını belgelendirmek.

-5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun Gereğince geçerliliği devam eden Silahlı Özel Güvenlik belgesi ve kartına sahip olmak.

-Güvenlik Görevlisi olarak çalışmasına engel olacak aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığı diğer ifade ile hastalığının/engel durumunun bulunmadığı, arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin tam teşekküllü Devlet Hastanesinden alınmış sağlık kurulu raporuna sahip olmak. (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

-Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik raporuna sahip olmak.

-İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

-7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atamaya engeli bulunmamak.

-Atamaya engel adli sicil kaydı bulunmamak.

-Adaylar, göreve başladıktan sonra 3 (üç) yıl nakil talebinde bulunamayacaklardır.

-Güvenlik görevlileri (silahlı) olarak istihdam edileceğinden, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (f), (g) ve (h) bendindeki şartları taşıyor olmak. diğer bir ifadeyle Silahlı Özel Güvenlik belgesi ve kartına sahip olmak

DSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN

27 Tem 2022 - 16:15 - Gündem

Muhabir  Aysun Türkmen


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Finans Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Finans Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Finans Haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Finans Haberler değil haberi geçen ajanstır.